حادثه ی مشهور موج بلژیکی

از مشهور ترین موارد مشاهده بشقاب پرنده حادثه موج بلژیکی در کشور بلژیک است که سعی می کنیم در این مقاله به شرح این حادثه بپردازیم.

این واقعه با 30 گزارش رسمی و مردمی و همچنین 3 گروه جداگانه ای از افسران پلیس که از شاهدان عینی قابل اعتمادی می باشند ثبت شده است.

اولین مشاهدات از تاریخ 29 نوامبر 1989 در بلژیک آغاز شد.

اولین جسم روئیت شده توسط شاهدان عینی اینگونه توصیف شده است:

جسمی مثلثی شکل با رنگ سیاه و غول پیکر و همچنین بدون صدا که به صورت قایقی در آسمان شناور بوره است.

این مشاهده توسط پلیس نیز صورت گرفت و باعث شد تا تعدادی از نیروهای پلیس این شی را تا نزدیکی مرز هلند و آلمان و تا شهر لیژ تعقیب کنند.

این موج مشاهدات تا چند ماه بعد از این حادثه نیز در سرتاسر بلژیک صورت گرفت. به حدی که در 2 نوبت هواپیمای جنگنده f16 به تعقیب این اشیا پرداخت اما نتیجه ای نداشت.

در روز 30 مارس 1990 گزارشی فوری به مقر نظامی پلیس ملی بلژیک ارسال شد.

در این گزارش امده بود که یک شی مثلث شکل غول پیکر هم زمان در 2 ایستگاه رادار زمینی مشاهده شده اند.

یکی از این ایستگاهها پایگاه کنترل Nato در جنوب شرق بروکسل در شهر Glons بود. پس از تماس با بخش های دیگر راداری متوجه شدند که حداقل 4 ایستگاه راداری زمینی دیگرنیز این شی ناشناس را در رادار های خود مشاهده کرده اند ولی نتوانسته بودند سیگنال مشخصی را از آن دریافت کنند.

در این هنگام به دو f16 s دستور داده میشود تا به تعقیب شی ناشناس بپردازند. رادار قفل شده یکی از هواپیماها رو ی این شی آنرا بر روی رادار هواپیما به صورت یک شی الماس مانند کوچک نشان میدهد.

تنها پس از چند ثانیه از قفل شدن رادار f16 روی شی, شی به سرعت شروع به شتاب گیری و دور شدن از هواپیما میکند تا از محدوده راداری هواپیما خارج شود.

سرعت این شی در رادار هواپیما به سرعت باور نکردنیه 1833 کیلومتر بر ساعت رسیده و از محدوده راداری f16 ها خارج می شود.

گزارش خلبان ها نشان میدهد که مانور شی از حالت عادی خارج بوده و بسیار حیرت انگیز بوده است و سرعت و شتاب ان نیز نمی توانسته ناشی از یک وسیله هوایی دست بشر بوده باشد چون آن شی توانسته سرعت خود را از 500 فوت به 10000 فوت در مدت 5 ثانیه برساند!

 

مشاهدات در ماه بعد بقدری زیاد شد که در روز بیش از 1000 گزارش جمع آوری میشد. در اکثر این گزارشات اشیا با چشم غیر مسلح و در فاصله نزدیک و نور کافی دیده میشدند. مسئله به سرعت بر سر زبان رسانه های بلژیک و دنیا قرار گرفت.

اما مهمترین بخش یک گزارش که می تواند اسناد بصری باشد در این گزارشات کم بود. به گونه ای که در اکثر گزارشات هیچ فیلم و عکسی وجود نداشت و یا عکس ها تار و یا به شکل نقاط نورانی در پس زمینه سیاه بودند.

اما در بهترین تصاویر هم معمولا رئوس اشیا ناشناخته مبهم بود وقابل تشخیص نبود. به همین دلیل در تصاویر استاد میسن فیزیکدان بلژیکی کار بر روی تصاویر را آغاز کرد تا دلیل این ناهنجاری ها در تصاویر را پیدا کند. 

او تصاویر را در معرض نور مادون قرمز قرار داد و نتیجه تصاویر بشقاب پرنده های مثلث شکل بود.

بالاخره در اوریل 1990 یک تصویر خوب بر روی یک نوار ویدیویی بدست آمد. این تصویر کوچک از یک شی مثلث شکل که در 3 راس آن نورافکن های قوی وجود دارد و در وسط آن نیز یک نور چشمک زن قرمز قرار دارد... (این تصویر با اولین گزارش ها از اولین مشاهده یوفو در بلژیک کاملا شبیه به هم است)

این تصویر از مشهور ترین تصاویر قدیمی و مورد تایید از یک بشقاب پرنده است.

موج بلژیکی با بیش از 1000 مشاهده و گزارش توسط مردم عادی و افسران پلیس و همچنین خلبانان و ایستگاه های راداری از مهمترین و مشهورترین حوادثی است که می توان گفت غیر قابل رد کردن میباشد. 

این حادثه هم اکنون در میان دانشمندان و طرفداران یوفو هواداران زیادی دارد و عده زیادی بر روی این حوادث کار می کنند تا شاید بتوانند روزی معمای یوفو ها را حل کنند.

فیلمی در این زمینه:

 

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است.

ترجمه شده توسط سایت اسرار بشقاب پرنده

www.ufosecret.ir


کلمات کلیدی:ماجرای یوفو, فضایی ها, بیگانگان,  بشقاب پرنده, اسرار محرمانه, موجودات فضایی, حضور بیگانگان, یوفوو موج بلژیکی,درباره یوفو,  فضایی ها, شبکه من و تو 

4 نظر

 1. MoHaMaMaDMoHaMaMaDsays:

  سلام. ما توی دین مبین اسلام داریم که انسان اشرف مخلوقاته یعنی هیچ موجودی برتر و هوشمند تر از انسان وجود نداره... پس اینا یا الکین یا اسلام دروغه؟؟!!!!! حالا خودتون قضاوت کنید...البته من هم ی بار ی شی ناشناس دیدم اما باز هم قبول موجود هوشمندتر از انسان را ندارم ... قضاوت با خودتان.........................

  • مدیر سایتحسین متولی(hossein98) :

   خب شما از یه دیدگاه متفاوت میبینید... خدا توی قرآن گفته انسانها اشرف مخلوقات اما هرگز نگفته انسانها فقط روی کره زمین هستند... آیا نمیشه گفت موجوداتی انسانی که در واقع مثل ما هستند روی سیاراتی دیگر وجود دارند و به پیشرفت هایی که ما هنوز به اونها نرسیدیم اما میرسیم رسیده اند؟!

 2. Parisa_JoOnParisa_JoOnsays:

  ما که آخر نفهمیدیم اینا راستن یا دروغن؟؟؟

  • مدیر سایتحسین متولی(hossein98) :

   ممکنه اینها ابزار های جاسوسی کشور های بزرگک اون دوران بوده باشند.. شاید هم سفینه موجودات بیگانه... به هر حال این اشیا دیده شده اند و واقعی هستند اما اینکه دقیقا چه هستند سوالیه که همه به دنبال پاسخ اون هستند!

 3. ErfanErfansays:

  آقاجان گفتن انسان اشرف مخلوقاته ولی اگه از صددرصد مغزش استفاده کنه.انیشتبن هم فقط از بیست درصد مغزش استفاده میکرده.ممکنه موجوداتی باشن که از انسان هوششون کمتر باشه ولی از صددرصد مغزشون یا حداقل بیشتر از انسان از مغزشون استفاده میکنن.بنابراین اینکه انسان اشرف مخلوقاته دلیل نمیشه که موجودی هوشمند تر از انسان وجود نداشته باشه.من که به وجود اونها اعتقاد دارم.

  • مدیر سایتحسین متولی(hossein98) :

   بله دقیقا و میدونیم که انسان ها به مرور زمان دارن پیشرفت عقلی میکنن .. انسان به خودی خود اشرف مخلوقاته و میتونه به همه این توانایی ها برسه اما ممکنه قبل از ما موجوداتی به سطح فکری بالاتری رسیده باشن .. ممنون از شما

 4. sadrasadrasays:

  توی قران نوشته شده که موجودات دیگری غیر از انسان وجود داره :سوره ی صف ایه یک)انچه در اسمان ها و ان چه در زمین است

  • مدیر سایتحسین متولی(hossein98) :

   مرسی بله ازین ایه ها زیاد داریم در قران و دیگر کتب مقدس...